Jakie zabiegi estetyczne dla kobiet po 50 tce?

Po 50. roku życia skóra staje się jeszcze bardziej wrażliwa na czynniki zewnętrzne i zaczyna tracić na sprężystości i elastyczności. Zabiegi medycyny estetycznej w tym wieku mogą pomóc poprawić wygląd skóry i zmniejszyć widoczność oznak starzenia.

Zalecane zabiegi

  • Wolumetria twarzy – Wolumetria twarzy umożliwia uzyskanie naturalnego efektu wypełnienia i modelowania twarzy, a także redukcję widoczności zmarszczek i bruzd. Dzięki tej technice możliwe jest odmłodzenie wyglądu twarzy bez konieczności przeprowadzania inwazyjnych zabiegów chirurgicznych. Podczas wolumetrii twarzy lekarz stosuje wypełniacze kwasem hialuronowym, które wstrzykiwane są w okolice policzków, linii żuchwy, okolic skroniowych i innych miejsc, w których występują ubytki objętości tkanek miękkich.
  • Nici PDO liftingujące (z haczykami) – Nici bio rewitalizujące i liftingujące to innowacyjna metoda medycyny estetycznej, polegająca na wprowadzeniu do skóry cienkich nici wykonanych z materiału biodegradowalnego, zazwyczaj kwasu polimlekowego. Nici te mają na celu stymulowanie produkcji kolagenu i elastyny, co prowadzi do poprawy kondycji skóry i jej ujędrnienia.
  • Toksyna botulinowa ( zwana botoksem) i korekcja zmarszczek – Toksyna botulinowa, zwana popularnie botoksem, to preparat wykorzystywany w medycynie estetycznej do łagodzenia zmarszczek mimicznych. Działanie toksyny botulinowej polega na blokowaniu sygnałów nerwowych wysyłanych do mięśni, co skutkuje tymczasowym osłabieniem ich skurczu i tym samym zmniejszeniem siły napięcia mięśniowego. W rezultacie zmarszczki mimiczne stają się mniej widoczne lub zupełnie zanikają.
  • Zabiegi ujędrniające skórę