• Godziny otwarcia :
    Poniedziałek - Piątek, 8:00 - 20:00
  • Adres :
    Świętokrzyska 11, Bochnia

Get Appointment

Co to jest peeling chemiczny?

Peeling chemiczny to jedna z popularnych metod stosowanych w medycynie estetycznej, która polega na aplikowaniu na skórę specjalnego preparatu chemicznego, który ma za zadanie złuszczać warstwy naskórka. Dzięki temu zabiegowi można poprawić teksturę skóry, zmniejszyć widoczność zmarszczek, blizn i przebarwień, a także usunąć martwe komórki skóry i pobudzić proces regeneracji.

Preparaty chemiczne wykorzystywane w peelingach mogą mieć różne składy i stężenia, w zależności od potrzeb i problemów skórnych, jakie chcemy zwalczyć. Najczęściej stosowane są kwasy owocowe (np. kwas glikolowy, mlekowy), salicylowy, trójchlorooctowy (TCA) czy retinoidy.

Peeling chemiczny może być wykonywany na twarzy, szyi, dekolcie, dłoniach czy plecach, w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta. Przed zabiegiem zawsze przeprowadza się szczegółową konsultację ze specjalistą, który dobierze odpowiedni preparat chemiczny oraz ustali intensywność i czas trwania zabiegu. Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, piec i łuszczyć się przez kilka dni lub nawet tygodni, w zależności od rodzaju i intensywności zabiegu. W trakcie rekonwalescencji konieczne jest stosowanie odpowiedniej pielęgnacji skóry i unikanie nadmiernej ekspozycji na słońce.

Jak działa peeling chemiczny?

Peeling chemiczny w medycynie estetycznej działa poprzez kontrolowane uszkodzenie górnych warstw skóry, czyli naskórka i niewielkiej części skóry właściwej. Podczas zabiegu na skórę aplikowany jest preparat chemiczny, który rozpuszcza cement międzykomórkowy w naskórku i skórze właściwej. Dzięki temu następuje złuszczenie warstw skóry i stymulacja produkcji nowych komórek skóry.

Get Appointment